Informácie o Ag testoch

Na našom odbernom mieste používame antigénové testy schválené Európskou komisiou

Na našich odberových miestach dostanete na vyžiadanie zadarmo cudzojazyčný certifikát o vykonaní testu, ktorý spĺňa potrebné náležitosti pre bezproblémové cestovanie v krajinách EÚ.

Testy, ktorými vykonávame komfortný výter z hrdla sú uvedené v Spoločnom zozname rýchlych antigénnych testov uznávaných členskými štátmi Európskej únie, zverejnenom Európskou komisiou.

Výrobca: nal von minden GmbH Carl- Zeiss-Str. 12 47445 Moers

Názov testu: NADAL® COVID-19 Ag Test

Odkaz na zoznam antigénových testov - pravidelne aktualizovaný dokument Európskej komisie EÚ: pozrieť TU
Rýchlotest SARS-CoV-2 Antigen test Kit (colloidal gold) je zdravotný prostriedok určený pre použitie zdravotníkmi na účinnú a rýchlu detekciu prítomnosti vírusov zo vzorku steru v reálnom čase. Výsledok testu je k dispozícii do 15 minut. Jedná sa o bezpečné, neinvazívne, bezbolestné vyšetrenie odberom z úst/hrdla. Nepoužívame testy ny odber biologickej vzorky z nosohltana.

Testovacia sada pre test antigénu nového koronavírusu využíva imunochromatografickú metódu. Je určená na detekciu prítomnosti alebo neprítomnosti nukleokapsidových proteínov SARS-CoV-2 vo vzorkách ústnej tekutiny u pacientov so známkami a príznakmi infekcie, u ktorých je podozrenie na COVID- 19. Jedná sa o tzv. in vitro kvalitatívnu detekciu SARS-CoV-2 antigénu v ústnej tekutine.  Antigén je všeobecne detekovateľný vo vzorkách z orálnych tekutín počas akútnej fázy infekcie. Pozitívne výsledky naznačujú prítomnosť vírusových antigénov, avšak na určenie stavu infekcie je nutná klinická korelácia s anamnézou pacienta a ďalšími diagnostickými informáciami. V prípade potreby by mali byť potvrdené PCR testom s cieľom ďalšej starostlivosti o pacienta.

Certifikát o výsledku antigénového testovania dostanete do cca. 15 min na mieste a/alebo formou SMS zo systému eZdravie od NCZI.

Výsledky AG testu si nájdete aj vo vašej aplikácii GreenPass.

Certifikát o výsledku antigénového testovania dostanete do cca. 15 min na mieste a/alebo formou SMS zo systému eZdravie od NCZI.

Výsledky AG testu si nájdete aj vo vašej aplikácii GreenPass.

Informácie o PCR testoch

PCR odbery novou certifikovanou metódou, ktorá umožňuje naozaj rýchlu detekciu výskytu vírusu

V prípade záujmu o vyšetrenie prítomnosti koronavírusu COVID-19 (SARS-CoV-2), ktoré je realizované pomocou RT-PCR (Real-Time Polymerase chain reaction) výterom z prednej časti nosa (nie nosohltana) prosím použite rezervačný systém.

  • odber vzorky prebieha vo vybraných termínoch priamo na našom odbernom mieste
  • spracovanie odobratej vzorky je podľa Vášho výberu od 90 min, do maximálne obeda ďalšieho dňa (pracovný deň, víkend, sviatok)
  • potvrdenie o vykonaní testu je automaticky viac-jazyčné a nie je potrebné žiadať o žiadne potvrdenie v cudzom jazyku za úhradu.

Pokyny pred odberom:

  1. minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu
  2. pred odberom si prekryte ústa a nos rúškom, šatkou alebo šálom
  3. pripravte si platný občiansky preukaz
  4. príďte presne na objednaný čas na zvolené odberové miesto
  5. riaďte sa pokynmi personálu pri vstupe na testovacie odberové miesto
  6. výsledkový list obsahuje najdôležitejšie údaje v anglickom, nemeckom a maďarskom jazyku spolu s vyznačením či sa jednalo o výter alebo kloktací test

Certifikát o výsledku PCR testovania zasielame mailom s informáciami a pečiatkou autorizovanej osoby.

Momentálne pracujeme na integrácii so systémami NCZI v rámci kompatibility nahrávania výsledkov PCR aj do aplikácie GreenPass.

Odporúčame sledovať aktuálne informácie na stránke Ministerstva zdravotníctva a Ministerstva zahraničných vecí, keďže niektoré krajiny vyžadujú výhradne negatívny výsledok PCR preukázateľný cez aplikáciu a neuznávajú tlačenú formu certifikátu.

Informácie na stiahnutie:

CE Certifikát NADAL
Potvrdenie o vykonaní testu AG
VZOR

skrátený zoznam uznaných testov EK

Image

PCR a antigénové vyšetrenie na ochorenie COVID-19

PREVÁDZKOVATEĽ

BHR medical, s.r.o.
Štefánikova 9, Nitra
E-MAIL
info@bhrmedical.eu